Arbeidet må lønne seg.
Del denne artikkelen:
Tweet
Share
Av: Tora Herud
2010-03-24 endret 2010-03-24
Det kan siteres fra denne siden under forutsetning av at det henvises tydelig til kilden seniorpolitikk.no
Relaterte saker:
Redusert pensjon med ekstra jobbingForskning førstStrid om hevet pensjonsalderBIs forsteinede syn på eldre arbeidstakere.Hva bestemmer levealderen?- Delvis AFP kan være aktueltFinland:
Vil jobbe videre etter fylte 63 år
To av tre finner som har fylt 45 år, kan tenke seg å fortsette i arbeid etter fylte 63 år, ifølge HMSmagasinet, som viser til en undersøkelse fra det finske Arbetshelsoinstitutet.
Finnene oppgir som en forutsetning for å jobbe lenger, at det må lønne seg og at arbeidet må være meningsfylt, interessant og utfordrende.
God helse er også viktig. Omtrent hver syvende yrkesaktive finne har en kronisk sykdom som påvirker arbeidsevnen. Stadig flere finner lider av overvekt, drikker for mye alkohol og sover for lite, ifølge hmsmagasinet.no.

