Del denne artikkelen:
Tweet
Share
Av: Tora Herud
2009-05-27 endret 2009-12-29
Det kan siteres fra denne siden under forutsetning av at det henvises tydelig til kilden seniorpolitikk.no
Relaterte saker:
Bærbar CVEffektive, trivelige og med god stemningTrenger arbeidskraften framoverGir voksne nødvendig utdanningHåndplukker medarbeidere50-59-åringene raskest tilbake i jobb- Si ja til tester!Forstå seniorene – eller tap konkurransekraft!Mangler strategi for eldre arbeidstakere.Bemanning:
Satser fortsatt på seniorer
- Enheten Manpower Senior er ikke avviklet slik medieforsker Ivar Andenæs skriver, sier Ragnhild Molstad, som er produktsjef for enheten. Andenæs baserer sin undersøkelse på avisartikler fra medieovervåkningsbyrået Cision (nå Infopaq).
Dagens Næringsliv omtalte bemanningsbyråenes satsing på seniorer 21. november i fjor under tittelen ”Svikt i seniorsatsing”.
- Våre ambisjoner er knyttet til de økonomiske ambisjonene, og i likhet med de andre bemanningsbyråene har også vi vært nød til å redusere disse. Men vi har absolutt ikke lagt ned vår satsing på seniorer, sier Ragnhild Molstad.

